باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 2456354
  • بازدید امروز : 1037
  • بازدید دیروز : 964
  • بازدید این ماه : 6798
  • بازدید ماه قبل : 30096
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 18 خرداد 1402 (09:53) ق.ظ

قائم مقام وزیر نیرو گفت: هم اینک طرح هایی به ارزش بیش از 40 هزار میلیارد ریال از محل مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب و فاضلاب کشور در دست اجراست.

به گزارش صبا و به نقل از ایرنا، ستار محمودی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت تصفیه ‌خانه جدید شهر صدرا شیراز اظهار کرد: توان دولت در بخش احداث فاضلاب سالانه یک ‌هزار میلیارد تومان است از این رو بسته‌ های اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش فاضلاب در نظر گرفته شده است.
وی، با بیان اینکه یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌ های آب و فاضلاب روستاهای کشور اختصاص یافته است گفت: هر طرحی که در زمینه توسعه فاضلاب اجرا می شود کمک به حفظ محیط زیست است و اگر این هزینه ها انجام نشود بدون شک سلامت مردم و سلامت محیط زیست به خطر می افتد.

قائم مقام وزیر نیرو همچنین بر لزوم استفاده بهینه از منابع آب تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به کاهش 25 درصدی بارش باران در سال 94 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، بحران آب در فارس و برخی مناطق دیگر تشدید می شود.
محمودی افزود: در سال 94 میانگین بارندگی در اکثر نقاط کشور 20 درصد بیشتر از سال ماقبل آن و یک درصد کمتر از 47 سال گذشته بوده لیکن در فارس 25 درصد کمتر از سال قبل بوده است.
محمودی افزود: هم اینک 9 استان کشور به نسبت بارش سال گذشته و حتی نسبت به میانگین بلند مدت 47 سال گذشته، کمبود بارندگی دارند.

استاندار فارس هم در این آیین به پیگیری‌ های انجام شده برای ساخت تصفیه‌ خانه شهر جدید صدرا اشاره کرد و گفت: وزیر نیرو تامین 350 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این پروژه را پذیرفته و در سال گذشته 60 میلیارد ریال از این اعتبار به حساب شرکت آب و فاضلاب شیراز واریز شد.
سید محمدعلی افشانی افزود: مشکل اصلی برای ساخت تصفیه‌ خانه فاضلاب، آماده‌ سازی زمین و مسائل زیست محیطی است.

استاندار فارس اظهار داشت: روند پیگیری پروژه ساخت تصفیه‌ خانه فاضلاب شهر جدید صدرا پروسه طولانی را طی کرده تا اینکه زمینی که معارض نداشته باشد برای این کار مهیا و به این پروژه اعتبار تخصیص داده شود.
افشانی، با اشاره به اینکه فاضلاب شهر صدرا در گذشته مشکلات زیست محیطی بسیاری ایجاد کرد، گفت: طرح ساخت تصفیه‌خانه شهر جدید صدرا باید با سرعت تامین اعتبار و اجرا شود تا فاضلاب وارد اراضی این منطقه نشود.
شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.


6 خرداد 1395