باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 2456333
  • بازدید امروز : 1016
  • بازدید دیروز : 964
  • بازدید این ماه : 6777
  • بازدید ماه قبل : 30096
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 18 خرداد 1402 (09:32) ق.ظ

پروژه سوئز که قرار بود توسط شرکت فرانسوی به منظور کاهش آب به حساب نیامده اجرایی شود در حال حاضر در مرحله‌ی پایلوت متوقف مانده است.

به گزارش صبا و به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص آخرین وضعیت پروژه سوئز گفت: اجرای این پروژه در ابتدا مستلزم تعریف
DMA یعنی مشخص کردن ورودی و خروجی یک منطقه ایزوله شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر این پروژه در مرحله‌ی پایلوت قرار گرفته تا ورودی و خروجی آن نیز تعریف و سپس حجم کار مشخص شود البته اجرای کار به سرعت در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که در دنیا این تجربه کرات اجرا شده است، اظهار کرد: مشابه همین قرار‌داد در مقیاس وسیع در دو شهر بوشهر و برازجان توسط شرکت کیواتر کره در حال انجام است.

جانباز در خصوص وضعیت تامین منابع مالی گفت: تامین مالی این دو پروژه توسط خود شرکت‌ ها صورت می‌گیرد و باید گفت که شرکت آب و فاضلاب در اجرای پروژه‌ های خود تقریبا خود کفا است.

وی مهم‌ ترین مشکل شرکت آب و فاضلاب کشور را تامین سرمایه دانست و افزود: اگر کشور ها بتوانند تامین سرمایه کنند قاعدتا وضعیت صنعت آب و فاضلاب ارتقاء خوبی پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اهمیت انتقال تکنولوژی از کشورهای خارجی ادامه داد: یکی از اهداف مهم ما انتقال تکنولوژی از کشورهای پیشرفته است.

پیش تر نیز محمد پرورش مدیر عامل آب و فاضلاب تهران در خصوص برنامه شرکت فرانسوی سوئز گفت: توافق‌ نامه اولیه انجام این کار صورت گرفته و قرار است که این شرکت آب بدون درآمد را از 23 درصد به 15 درصد برساند، اما چون حجم کار بالاست این قرار‌داد به صورت دقیق در حال بررسی است.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌ که شرکت فرانسوی در حال آماده شدن تهیه پیش‌ نویس قرارداد است، اظهار کرد: اگر قرار است این تفاهمنامه به مرحله‌ی قرار‌داد برسد باید مدلی را اجرایی کنیم که از مابه‌ التفاوت پرت آب سرمایه‌گذاری این شرکت به فرانسوی‌ ها بازگردانده شود. 5 خرداد 1395