باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
 • کل بازدید : 2456290
 • بازدید امروز : 973
 • بازدید دیروز : 964
 • بازدید این ماه : 6734
 • بازدید ماه قبل : 30096
 • آخرین بازدید : پنجشنبه 18 خرداد 1402 (09:08) ق.ظ
در فرایند طراحی و ساخت دستگاه های تصفیه آب (آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور ودریایی) آشکار است که با توجه به مشخصات آب  ورودی و نیز گنجایش های مورد نظر پارامترهایی از قبیل مقدار فشار ورودی ، فشار اسمزی و بازده تولید و پساب می بایست اندازه گیری شود و قاعده‌های لازم مطابق نرم افزار های محاسباتی مورد اعتماد وارسی و کنترل استخراج شوند.
ظرفیت سیستم های دستگاه تصفیه آب صنعتی  ساخت شرکت یاسین پژوه در کیفیت های نیمه صنعتی از گنجایش 400 GPD  و در الگوهای های صنعتی از 5 متر مکعب در شبانه روز تا 6000 متر مکعب در شبانه روز قابل طراحی و ساخت می باشد.

              
           reverse-osmosis-images


شدت آلودگی یا قدرت فاضلاب
هر چقدر مواد زائد موجود در فاضلاب بیشتر باشد، قدرت آلایندگی فاضلاب یا شدت آلودگی آن بیشتر است.        

معمولا شدت و ضعف فاضلاب از نظر مواد آلی موجود در آن برحسب معیارهای زیر سنجیده می شود:
الف) اكسیژن مورد نیاز زیست شیمیایی
BOD5
(Biochemical Oxygen Demand )
این معیار مهمترین ابزار سنجش مواد آلی قابل تجزیه زیست شناختی است كه در مورد فاضلاب كاربرد متداول دارد. در این روش مقدار اكسیژن مورد نیاز برای اكسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط باكتری ها به دست می آید.
با استفاده از اندازه گیری مقدار اكسیژن مورد نیاز، غلظت مواد آلی موجود در فاضلاب كه قابل اكسیداسیون باكتریایی است به دست می آید. (تجزیه پذیری زیست شناختی) 0 مقدار
BOD  معمولا براساس پنج روز درحرارت 20 درجه سانتی گراد بیان می گردد. این مقدارهمان اكسیژن مصرف شده در طول اكسیداسیون فاضلاب، در زمان پنج روز و حرارت 20 درجه است.

ب) نیاز شیمیایی به اكسیژن
COD
(Chemical Oxygen Demand)
در این روش مقدار اكسیژن متناسب برای تجزیه و تثبیت شیمیایی مواد آلی را، اكسیژن مورد نیاز تجزیه شیمیایی یا اصطلاحا  
COD  گویند.
این معیار از طریق اكسیداسیون فاضلاب توسط محلول اسید دی كرمات، تقریبا تمام مواد آلی موجود در فاضلاب را به گاز كربنیك و آب، اكسیده می نماید كه در این واكنش معمولا حدود 95% اكسیداسیون مواد آلی صورت می گیرد.
ج) مواد جامد معلق
SS
(Suspended Solids)
مواد جامد معلق یكی دیگر از نشانگرهای كیفیت فاضلاب از نظر غلظت مواد می باشد این مواد ممكن است از 100 تا 500 میلی گرم در لیتر در فاضلاب متغیر باشد.


                 Industrial-Water

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش فیزیکو شیمیایی
برای جداکردن بعضی آلاینده ها مثل فلزات سنگین باید از روش های شیمیایی استفاده شود. در چنین حالاتی  یک ماده شیمیایی با غلظت مشخص به فاضلاب تزریق می شود. در اثر  واکنش های شیمیایی، رسوباتی تشکیل می شود، سپس  این رسوبات توسط روش های فیزیکی مثل ته نشینی و فیلتراسیون از فاضلاب جدا می شوند. به دلیل استفاده همزمان  از روش های فیزیکی و شیمیایی به این روش ها، روش های فیزیکوشیمیایی می گویند.
از جمله صنایعی که از این روش برای تصفیه فاضلاب صنعتی خود استفاده می کنند می توان به صنایع نساجی و صنایع فراورده ای فلزی اشاره نمود.


            Waste-Treatment-System

تصفیه فاضلاب صنعتی به روش راکتور بیولوژیکی غشایی MBR
در این عصر یکی از روش های رشد یافته تصفیه فاضلاب روش غشایی(MBR) است که در این روش جداسازی میکروب ها  به وسیله غشا صورت می گیرد. با نصب این غشا ها در داخل راکتور بیولوژیکی دیگر احتیاجی به قسمت های ته نشینی و فیلتراسیون وجود ندارد و همین غشاها کار جداسازی فاضلاب تصفیه شده از مواد نا مطلوب را انجام می دهند. بکارگیری از غشا سبب افزایش بازدهی کار در محیط کوچک به منظور تصفیه فاضلاب می شود به صورتی که مطلوبیت فاضلاب تصفیه شده به وسیله راکتور بیولوژیکی غشایی  از استانداردهای فاضلاب برای تهی ساختن  به آب های سطحی نیز  مفیدتر است.


تصفیه فاضلاب صنعتی به روش A2O
 از رایج ترین روش ها برای از بین بردن بیولوژیکی نیتروژن و فسفر موجود در پساب صنایع برای امر تصفیه فاضلاب صنعتی، بکارگیری روش A2O است. این روش شامل سه قسمت متمایز بی هوازی- غیر هوازی- اکسیژن  (Anaerobic- Anoxic- Oxic)است.
 
سیستم تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی ، تصفیه و ضدعفونی آب صنعتی، با استفاده از روش اسمز معکوس و استفاده از ازن و UV در تصفیه آب و گندزدایی آب صنعتی ، کلرزنی  توسط شرکت  یاسین پژوه قابل ارائه به تمامی صنایع و مشتریان محترم می باشد. این شرکت  در زمینه های انواع فیلترهای تصفیه آب، ازن ژنراتور، پمپ تزریق، پرشروسل، هوزینگ، لامپ UV، موادشیمیایی، آنتی اسکالانت، رزین آنیونی، رزین کاتیونی، رزین میکس بد، کربن اکتیو، کلر، فلومتر، تی دی اس متر، الکترولایزر، مواد شستشوی ممبرین، متناسب با نیاز شما و با نظر متخصصان و کارشناسان برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی، سیستم مورد نظر شما را طراحی و ارائه خواهند کرد. شما می توانید سوالات خود را درباره تصفيه آب صنعتی ، آب شیرین کن صنعتی ، ازن و UV در قسمت پرسش و پاسخ صنعت تصفیه آب مطرح نمایید. برای اطلاع از لیست قیمت سیستم های تصفیه آب  و پکیج های تصفیه آب صنعتی با شرکت تماس حاصل فرمایید.


          
wastewater-generator

 
کاربرد سیستم های اسمزمعکوس در تصفیه آب صنعتی
 • تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها ،کولینگ تاورها و کلیه سیستم ها حراراتی و برودتی
 • تهیه آب DM جهت مصارف دارویی و بیولوژیکی
 • شیرین سازی آب های شور و سنگین آشامیدن
 • تهیه آب مورد مصارف در صنایع نفت ،گاز ،پتروشیمی و نیروگاه ها، فولاد، نساجی، کاغذ سازی، رنگ سازی و ...
 • تامین آب مناسب جهت تولید محصولات متنوع درصنایع غذایی ،نوشیدنی ،آرایشی بهداشتی ،الکترونیک..
 • تصفیه نهایی پساب های صنعتی
 • تامين و توليد آب مناسب جهت مصارف کشاورزی ، گلخانه‌ای
 • تامين و توليد آب دستگاه هاي دياليز بيمارستان
 • تهیه و تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور