باکس جستجو
منوی سایت
آمار بازدید سایت
 • کل بازدید : 2456475
 • بازدید امروز : 1158
 • بازدید دیروز : 964
 • بازدید این ماه : 6919
 • بازدید ماه قبل : 30096
 • آخرین بازدید : پنجشنبه 18 خرداد 1402 (10:24) ق.ظ
تصفیه پساب صنعتی کامل فاضلاب شهرک های صنعتی معمولا دارای پیچیدگی های خاصی بوده و به نوع صنایع آلاینده در آن شهرک بستگی دارد.
معمولا اختلاط فاضلاب صنعتی حاوی انواع فلزات سنگین مربوط به واحدهای آبکاری مخصوصا کروم سخت، انواع اسیدها، بازها، حلال های چربی گیر، موم و سایر مواد شیمیایی مصرفی و روغن های نشت شده از ترانس های یکسو کننده برق این واحدها، انواع آلاینده های رنگی، جوهرهای چاپ انواع تینر و حلال های آروماتیک واپوکسی واحدهای رنگرزی و چاپ و انواع کولانت های واحدهای پروفیل سازی و قطعه سازی که به عنوان آب صابون استفاده می شود.

پساب خروجی از واحدهای لبنی و کره سازی که حاوی مقادیر بسیار بالای چربی و روغن امولسیونی و غیرامولسیونی و
COD بالا هستند و خط تولید آب دیونیزه به روش اسمزمعکوس دارند و جهت شستشوی ممبران ها از آنتی اسکالانت و اسید و سود استفاده می شود با فاضلاب بهداشتی شهرک که دارای منشاء آلی و غذایی و انواع پروتئین و چربی های خوراکی، فیبر و غیره می باشد بعضا ترکیبات کمپلکس و ناخواسته ای ایجاد می کند که تصفیه بی هوازی- هوازی بیولوژیکی قادر به حذف این آلاینده ها نبوده و بخشی از ترکیبات آلی بلند زنجیر، آروماتیک ها، کمپلکس های هالوژنه، روغن های امولسیونی و ترکیبات هیدروکربنی پلی سیکلیک و نفتینیک بدون تغییر از سیستم گذشته وارد قسمت بعد می شود.

 

در مواردی که آب جهت آبیاری درختان غیر بارور در نظر گرفته شود شاید اشکالی به وجود نیاورد ولی در صورت ورود به بخش استحصال نهایی و تولید آب دیونیزه باعث از کارافتادگی زود هنگام ممبران ها می گردد.
در این راستا ایجاد سیستم تصفیه نهایی جهت ورود به واحد استحصال نهایی الزامی است.

اقداماتی که در این بخش انجام می گردد شامل:
1- حذف کامل مقادیر روغن- چربی- گریس- صابون از فاضلاب تصفیه شده
2- حذف ترکیبات معلق جامد
3- حذف فلزات سنگین شامل کادمیوم- سرب- کروم- و...
4- حذف و کاهش بار میکروبی و آلاینده های باکتریایی- کلیفرم روده ای و ...
5- حذف لجن فراری از واحد زلال ساز تصفیه خانه بیولوژیک

جهت حذف این آلاینده ها از فاضلاب تصفیه شده استفاده از سیستم پاور واتر پیشنهاد می گردد این سیستم به دلیل استفاده همزمان از چند روش تصفیه که عمدتا الکتروفیزیکوشیمیایی است یکی از مؤثرترین روش ها جهت حذف آلاینده های مذکور در
pH خنثی بدون استفاده از مواد شیمیایی اسیدی و ترکیب آلاینده ها بدون استفاده از منعقد کننده های پلیمری و معدنی و پلی الکترولیت ها می باشد.

سیستم پاور واتر یک تکنولوژی پیشرفته جهت تصفیه فاضلاب صنعتی و سمی می باشد.
از مزیت های فنی این سیستم می توان به قابلیت تصفیه پساب های سمی و فوق سمی که به روش های معمول قابل تصفیه نیست اشاره کرد. در این سیستم قابلیت جداسازی امولسیون ها را می توان ذکر کرد که معمولا در خروجی پساب های ماشینکاری و واحدهای لبنی و کشتارگاه ها وجود دارد.
در این پساب ها معمولا بار میکروبی نیز بالا می باشد. در مواردی که اکسیژن مورد نیاز شیمیایی پساب بین 20000 تا 100000 قسمت در میلیون است این روش یکی از کارا ترین متد های تصفیه پساب می باشد.
جداسازی ذرات کلوئیدی شکست مولکول های درشت و ترکیبات بلند زنجیر و ترکیبات آروماتیک ،رنگ های نساجی کمپلکس های شیمیایی موجود در پساب یکی دیگر از قابلیت های این سیستم می باشد.
        
                       
 
                   
 
 
تصفیه و خنثی سازی انواع پساب های صنعتی اعم از:
 •  پساب های صنایع آبکاری و پوشش دهی حاوی انواع فلزات سنگین – ترکیبات اسیدی و قلیایی و مواد سمی شامل ترکیبات سیانوری و حلال های چربی گیر شامل حلال های آروماتیک و آلیفاتیک و سایر آلاینده ها .
 
 
 •  پساب های فوق سمی مربوط به صنایع خاص که دارای بار آلاینده زیادی از نظر مواد شیمایی می باشد .
 
 • پساب های واحدهای لبنی شامل چربی های حل شونده وغیرحل شونده دارای COD  بسیار بالا ( بالای 100/000 ppm) و سایر ترکیبات شامل ذرات معلق و ترکیبات محلول .
 
 • پساب های بیمارستانی حاوی ترکیبات شیمیایی و دارای بار میکروبی و عفونی که جهت گند زدایی اینگونه پساب ها مجاز به استفاده از ترکیبات کلر به واسطه ایجاد تری هالومتانها نبوده و سیستم های پیشرفته جهت تصفیه نیاز دارد .
 
 • حذف ترکیبات کلوئیدی و معلق از پساب های صنعتی بدون استفاده از ترکیبات پلیمری و پلی الکترولیت ها جهت عبور از واحدهای اوالترافیلتر و اسمزمعکوس .
 

               
 
این سیستم  با توجه به بار آلایندگی پساب و حجم آن و در نظر گرفتن استاندارد خروجی سیستم جهت کلیه صنایع آلاینده قابل طراحی بوده و عملکرد فوق العاده ای در حذف ترکیبات سمی و خطرناک از پساب های صنعتی را دارد و بر اساس در خواست مشتری قابل اجرا به صورت استفاده مجدد از خروجی جهت همان واحد صنعتی را دارا می باشد .
در شرایط کنونی و با توجه به معضل کم آبی اجرای این سیستم می تواند گام مهمی جهت حفظ منابع آب زیرزمینی و کمک به برگشت پساب صنعتی به چرخه تولید و استفاده مجدد را فراهم نماید .

کلیه این سیستم ها از طرف شرکت یاسین پژوه تحت یک سال گارانتی کامل تجهیزات به همراه سرویس دهی رایگان قرار می گیرد.


دانلود کاتالوگ سیستم های شیرین سازی آب صنعتی شرکت یاسین پژوه
دانلود کاتالوگ کامل محصولات و خدمات شرکت یاسین پژوه